Sağlığınız Emin Ellerde

Fizik tedavi, vücuda dışarıdan uygulanan sıcak, soğuk uygulamalar, elektrik akımları, masaj ve egzersiz ile ağrıyı kesmeye yönelik uygulamaları içeren ve kas iskelet sistemi hastalıklarında ya da yararlanmalarında uygulanan ilaç dışı bir tedavi şeklidir.

Fizik tedavide, öncelikle ağrının azaltılması ve eklemleri koruyarak fonksiyonların arttırılması hedeflenir. Dozu ve süresi ayarlanarak gereken herkese, her yaşta uygulanabilir.

Kliniğimizde ayrı tedavi salonlarında bay ve bayan hastalarımızın bağımsız hareket potansiyellerinin arttırılması, ağrılarının giderilmesi ve maksimum hareket kabiliyetlerinin kazandırılması için modern rehabilitasyon teknikleri uygulanmaktadır.

Tedavi Kapsamı

Bel-Boyun Fıtığı

Omurganın bel veya boyun bölgesindeki disklerin zayıflaması veya yırtılması sonucu oluşan bir durumdur. Mediworld olarak, bel ve boyun fıtığı vakalarında uzmanlaşmış nöroşirürji uzmanlarımız ve fizyoterapistlerimizle hizmet sunuyoruz.

Bel-Boyun-Sırt Ağrıları

Omurga ve çevresindeki dokuların çeşitli nedenlerle oluşan ağrıları içerir. Mediworld olarak, bel, boyun ve sırt ağrıları konusunda uzmanlaşmış fizik tedavi uzmanlarımız ve ortopedistlerimizle hizmet sunuyoruz.

Diz-Omuz Ağrıları

Diz ve omuz bölgelerindeki çeşitli nedenlerle oluşan ağrıları içerir. Mediworld olarak, diz ve omuz ağrıları konusunda uzmanlaşmış ortopedistlerimiz ve fizyoterapistlerimizle hizmet sunuyoruz. Güvenilir tanı yöntemleri ve kişiye özel tedavi planlarıyla, hastalarımızın ağrılarını hafifletmeyi ve fonksiyonlarını geri kazanmalarını hedefliyoruz.

Diz-Omuz-Kalça Kireçlenmesi

Eklemlerdeki kıkırdak dokusunun zamanla bozulması sonucu oluşan bir durumdur. Mediworld olarak, diz, omuz ve kalça kireçlenmesi vakalarında uzmanlaşmış ortopedistlerimiz ve fizyoterapistlerimizle hizmet sunuyoruz

Bursit-Tendinit

Eklemlerin çevresindeki sıvı dolu keselerin (bursa) iltihaplanması ile birlikte tendonların iltihaplanması durumlarıdır. Mediworld olarak, bursit ve tendinit vakalarında uzmanlaşmış ortopedistlerimiz ve fizyoterapistlerimizle hizmet sunuyoruz.

Fibromiyalji

Kronik yaygın kas ve iskelet ağrıları, yorgunluk, uyku sorunları ve duygusal sıkıntılarla karakterize edilen bir durumdur. Mediworld olarak, fibromiyalji hastalığının yönetimi konusunda uzmanlaşmış romatologlarımız ve fizyoterapistlerimizle hizmet sunuyoruz.

Sinir Sıkışması

Sinirin çevresindeki dokular tarafından baskı altına alınması sonucu oluşan ağrılı bir durumdur. Mediworld olarak, sinir sıkışması vakalarında uzmanlaşmış nöroloji uzmanlarımız ve fizyoterapistlerimizle hizmet sunuyoruz.

Topuk Dikeni Tedavisi

Ayak tabanında topuk kemiği yakınında hissedilen sertlik ve ağrıya neden olan bir durumdur. Mediworld olarak, topuk dikeni tedavisinde uzmanlaşmış ortopedistlerimiz ve fizyoterapistlerimizle hizmet sunuyoruz. Güvenilir tanı yöntemleri ve kişiye özel tedavi planlarıyla, hastalarımızın ağrılarını hafifletmeyi, iltihabı azaltmayı ve fonksiyonlarını geri kazanmayı hedefliyoruz.

Manuel Terapi

El ve vücut kullanılarak yapılan bir terapi yöntemidir ve kas-iskelet sistemi problemlerinin tedavisinde kullanılır. Mediworld olarak, manuel terapi konusunda uzmanlaşmış fizyoterapistlerimizle hizmet sunuyoruz.

Nörolojik Rehabilitasyon

Felç, Serebral Palsi (CP), Multipl Skleroz (MS), Parkinson Hastalığı

Omurilik Sorunları

Omurilikte meydana gelen çeşitli rahatsızlıkları içerir ve bu durumlar genellikle ciddi sonuçlara yol açabilir. Mediworld olarak, omurilik sorunlarının tanısı, takibi ve tedavisi konusunda uzmanlaşmış nörologlarımız, ortopedistlerimiz ve fizyoterapistlerimizle hizmet sunuyoruz.

Kas Hastalıkları Rehabilitasyonu

Parapleji, Spina Bifida, Skolyoz