Genel Cerrahi Operasyonları

Kolon Splenik Flexura Tümörü Hasta Fotoğraf

Kolon Splenik Flexura Tümörü

41 yaşında erkek hasta; iştahsızlık, zayıflama, rahat gaz-gaita çıkaramama şikayetleri ile 16.10.2017 tarihinde Mediworld Tıp Merkezine başvurdu. Yapılan kolonoskopi sonucu kolonda splenik flexurada tümoral kitle saptandı. Bunu takiben ameliyata alınan hastamıza genişletilmiş sol hemikolektomi uygulandı. Ameliyat sonrası 6. gün şifa ile taburcu edilen hastamız kemoterapi için onkoloji bölümüne gönderildi. Halen herhangi bir şikayeti olmayan hastamız, günlük hayatına işine başlamış olarak devam etmektedir.
Rektum Tümörü Hasta Fotoğraf

Rektum Tümörü

24.10.2017 tarihinde makattan kanama ve ağrı şikayetleri ile Mediworld Tıp Merkezine başvuran 68 yaşındaki erkek hastamıza yapılan kolonoskopi sonucu Rektum Tümörü tanısı konulmuştur. Bunu takiben Abdominoperineal Rezeksiyon operasyonu yapılan hasta 6. gün şifa ile taburcu edilmiştir. Ameliyat sonrası yapılan kontrollerinde herhangi bir problem saptanmamıştır.
Karaciğer Kist Hidatiği Hasta Fotoğraf

Karaciğer Kist Hidatiği

50 yaşındaki bayan hastamız 11.01.2018 tarihinde Nüks Karaciğer Kist Hidatiği tanısı ile Mediworld Tıp Merkezine başvurdu. Daha önce 2 kez Karaciğer Kist Hidatiği nedeni ile opere edilen hasta operasyona alındı. Karaciğerde diyafragma komşuluğunda yaklaşık 10 cm'lik kist saptandı. Kistotomi ve Kapitonaj işlemi uygulanan hasta ameliyat sonrası 5. gün şifa ile taburcu edilmiştir.
Rektal Prolapsus Hasta Fotoğraf

Rektal Prolapsus

43 yaşındaki erkek hasta 05.03.2018 tarihinde Rektal Prolapsus tanısı ile Merdiworld Tıp Merkezine başvurdu. Opere edilen hastamıza, Mesh kullanılarak Posterior Rektopeksi uygulandı. Ertesi gün şifa ile taburcu edilen hastamızda herhangi bir problem bulunmamaktadır.